Description

Ziua de primire a Sfintei Cruci
16-17 august 2014
Biserica Ortodoxa Sfantul-Dimitrie Frederick, Colorado

Ziua de primire a Sfintei Cruci s-a schimbat. O vom primi mai devreme,pe data de 16 august, in cadrul slujbei de seara de la ora 6:30. A doua zi, duminica, 17 august, dupa Sfanta Liturghie, vom oficia ceremonia asezarii Sfintei Cruci intr-o racla special confectionata. Citirea Acatistului Sfintei Cruci va continua si dupa aceasta data, citindu-se zilnic in biserica la ora 7:30PM, pana se vor implini 40 de acatiste.

Pelerinajul la manastire se va amana pentru o data care va fi anuntata. Astfel, de Praznicul Adormirii Maicii Domnului vom avea Sfanta Liturghie la biserica noastra la ora 10:00AM. Prohodul va fi seara la ora 6:30 in ajunul sarbatorii, 14 august.

De asemenea, petrecerea romaneasca planificata pentru data de 16 august nu va mai avea loc atunci. Stim cat de important este sa avem si astfel de activitati sociale in comunitatea noastra si ne vom stradui sa replanificam intrunirea romaneasca la o data cat mai apropiata. Va vom tine la curent cu hotararile pe care le vom lua in acest sens.

Nu uitati va rog, sambata aceasta, 2 august, la slujba de Vecernie de la ora 6:30, il vom avea in mijlocul nostru pe IPS Arhiepiscop Nathaniel. Va rog sa veniti din timp pentru a-l intampina cum se cuvine.

Va doresc o saptamana binecuvantata,
Pr. Ioan Bogdan
www.sfdimitrie.org/ro/

Contact

You don't have the right to see the ad contact
Ziua de primire a Sfintei Cruci
Pribeag