Description

HRAMUL Bisericii Ortodoxe Sf.Atanasie cel Mare
Naperville, IL
Duminica – 4 Mai 2014

Dragii nostri, dupa cum va anuntam, Duminica 4 Mai, vom serba impreuna HRAMUL Bisericii noastre. Alaturi de noi in rugaciune il vom avea pe PreaSfintitul IRINEU, Episcopul vicar al Episcopiei noastre.

Programul:
08.30 – Spovedanie pentru cei care doresc sa se impartaseasca in ziua de sarbatoare a Bisericii noastre.
09.00 – Acatistul Sf.Atanasie cel Mare
09.30 – Sfanta Liturghie Arhiereasca oficiata de PS IRINEU
11.00 – Slujba PARASTASULUI
11.30 – Pomana si masa frateasca

Va rugam sa ajungeti la Biserica din timp, in jurul orei 09.00 pentru primirea si investmantarea Ierarhului nostru, PS IRINEU. Pentru cei care cunoasteti mai putine despre PreaSfintia Sa, acesta a fost Staretul Manastirii Constantin Brancoveanu (Sambata), in perioada cand aici vietuia si Parintele Teofil Paraian. De asemenea, Episcopul Irineu a fost unul dintre ucenicii „Sfantului Ardealului” – a Pr. Arsenie Boca, fiind si cel care i-a dus Crucea la inmormantarea dansului la Prislop.

Va invitam sa fiti alaturi de noi in acest mare moment de bucurie Duminica – 4 Mai, cu incepere de la ora 09.00.

630-303-0545
630-369-4732

Contact

You don't have the right to see the ad contact
HRAMUL Bisericii Ortodoxe Sf.Atanasie cel Mare – Naperville, IL
Pribeag